Trendy kosmetyczne - podsumowanie 2023 roku

Trendy kosmetyczne - podsumowanie 2023 roku

Rynek kosmetyczny nieustannie się zmienia, a wraz z nim pojawiają się nowe trendy. W 2023 roku obserwowaliśmy kilka istotnych tendencji, które będą kształtować rynek w najbliższych latach.

Trendy w pielęgnacji skóry

• Pielęgnacja regenerująca - kładziemy nacisk na regenerację skóry, która jest kluczowa dla jej zdrowego wyglądu. W pielęgnacji regenerującej wykorzystuje się składniki aktywne, które pomagają odbudować barierę ochronną skóry, wzmocnić jej strukturę i zapobiec przedwczesnemu starzeniu się. Do najpopularniejszych składników regenerujących należą wąkrota azjatycka, ceramidy, kwas hialuronowy, kolagen i elastyna - na przykład  SAEM esencja do twarzy WARATAH Urban eco.

• Pielęgnacja dostosowana do potrzeb - coraz częściej zwracamy uwagę na to, aby pielęgnacja była dopasowana do indywidualnych potrzeb naszej skóry. W tym celu warto skorzystać z profesjonalnej analizy skóry, która pozwoli nam określić jej typ, stan i potrzeby. Dzięki temu możemy wybrać kosmetyki, które będą dla nas najbardziej skuteczne.

• Pielęgnacja zrównoważona - coraz więcej osób dba o to, aby kosmetyki, których używa, były przyjazne dla środowiska. W związku z tym na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków wegańskich, cruelty-free i produkowanych z surowców pochodzących z upraw ekologicznych i tu przykładem może być SAEM krem do twarzy HARAKEKE vegan.

Trendy w makijażu

• Makijaż naturalny - naturalny wygląd to jeden z najważniejszych trendów w makijażu w 2023 roku. W tym celu warto stosować kosmetyki o lekkiej formule, które nie obciążają skóry i podkreślają jej naturalne piękno. Wypróbuj ECOCERA Natural Choice Prasowany Puder Bananowy. Inne nowości dostępne są na Cosmosens.pl 

• Makijaż wielofunkcyjny - w dobie oszczędności czasu coraz bardziej popularne stają się kosmetyki wielofunkcyjne, które mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Dzięki temu możemy stworzyć pełny makijaż za pomocą zaledwie kilku produktów. Wypróbuj serię Makeup Revolution Relove dostępną w naszym sklepie w niskiej cenie.

• Makijaż personalizowany - coraz częściej chcemy, aby nasz makijaż był niepowtarzalny i odzwierciedlał naszą indywidualność. W związku z tym na rynku pojawiają się kosmetyki, które możemy spersonalizować, wybierając np. odcień, fakturę czy zapach.

Trendy w pielęgnacji włosów

• Pielęgnacja nawilżająca - nawilżenie to podstawa zdrowych i pięknych włosów. W pielęgnacji nawilżającej wykorzystuje się składniki aktywne, które pomagają przywrócić włosom odpowiedni poziom nawilżenia, zapobiegają ich przesuszeniu i rozdwajaniu się. Do najpopularniejszych składników nawilżających należą kwas hialuronowy, gliceryna, olejki roślinne i proteiny. Polecamy EQUILIBRA Argan Odżywczy Dermo Szampon do włosów 265ml również do kupienia w naszej drogerii.

• Pielęgnacja wzmacniająca - wzmocnienie włosów jest szczególnie ważne w przypadku włosów suchych, zniszczonych i cienkich. W pielęgnacji wzmacniającej wykorzystuje się składniki aktywne, które pomagają odbudować strukturę włosów, wzmocnić ich korzenie i zapobiec ich wypadaniu. Do najpopularniejszych składników wzmacniających należą keratyna, kolagen, krzem i witaminy. Sprawdź Equilibra Tricologica Wzmacniające Ampułki przeciw wypadaniu włosów.

• Pielęgnacja naturalna - coraz więcej osób dba o to, aby kosmetyki, których używa, były przyjazne dla środowiska. W związku z tym na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków do pielęgnacji włosów o naturalnym składzie, na przykład YOPE Blonde My Hair Acidofilny Szampon do włosów blond i rozjaśnianych.

W 2024 roku w branży kosmetycznej będziemy obserwować dalszy rozwój trendów związanych z naturalnością, zrównoważonym rozwojem i personalizacją. Coraz więcej osób dba o to, aby kosmetyki, których używa, były bezpieczne dla zdrowia i środowiska, a także odpowiadały ich indywidualnym potrzebom i trendom modowym. 

Również w akcesoriach erotycznych w 2023 roku odkrywamy, że przyjemność idzie w parze z innowacją, odpowiedzialnością społeczną i akceptacją. To fascynujący czas, w którym rozmowy o intymności stają się otwarte, a produkty stają się bardziej dostępne i zróżnicowane niż kiedykolwiek wcześniej. Nowoczesne technologie stosowane są również w zabawkach dla dorosłych, a doskonały przykład to Zenith App Controlled Cordless Smart Wand który pozwala na sterowanie przez smartfona.

Zapraszamy na zakupy do Cosmosens.pl 

Comments (0)

No comments at this moment
Product added to wishlist