Merytorycznie o bakuchiolu

Rozmowa z Mgr Danutą Chodorowską, właścicielką Centrum Kosmetologii Estetycznej w Olkuszu doświadczonym Kosmetologiem, specjalistką ds. promocji zdrowia, dyplomowaną pielęgniarką, doradcą żywieniowym i dietetycznym, linergistą na temat bakuchiolu

Pani Danuto, zacznijmy od początku. Co to takiego jest bakuchiol i jakie ma właściwości?

Danuta Chodorowska: Bakuchiol to fascynujący związek roślinny, pochodzący z rośliny Babchi (Psoralea corylifolia). To naturalny składnik, który zdobywa coraz większą popularność w pielęgnacji twarzy. Jego najważniejszą właściwością jest zdolność do redukcji zmarszczek, poprawy elastyczności skóry i stymulacji produkcji kolagenu. Co ważne, jest o wiele łagodniejszy dla skóry niż tradycyjne retinoidy, co czyni go idealnym wyborem dla osób o skórze wrażliwej.

Dlaczego bakuchiol stał się takim trendem w pielęgnacji skóry w ostatnich latach?

Danutą Chodorowska: To świetne pytanie. Bakuchiol zdobył popularność głównie dlatego, że oferuje korzyści przypisywane retinolom, ale bez ryzyka wystąpienia typowych efektów ubocznych, takich jak podrażnienia, pieczenie czy nadwrażliwość na światło słoneczne. Dla wielu osób oznacza to, że mogą cieszyć się korzyściami przeciwstarzeniowymi bez ryzyka wystąpienia działań niepożądanych.

Jakie konkretne korzyści bakuchiol może przynieść naszej skórze?

Danuta Chodorowska: Bakuchiol ma wiele korzyści. Po pierwsze, pomaga w redukcji zmarszczek i poprawia elastyczność skóry, co sprawia, że wygląda ona młodziej i bardziej jędrnie. Po drugie, wspomaga odbudowę bariery ochronnej skóry, co jest kluczowe dla utrzymania jej zdrowego wyglądu i zapobiega utracie wilgoci. Ponadto, ma działanie przeciwzapalne, co może być pomocne w leczeniu trądziku i redukcji stanów zapalnych oraz zaczerwienień.

Jakie są najlepsze sposoby włączenia bakuchiolu do codziennej pielęgnacji twarzy?

Danuta Chodorowska: Włączanie bakuchiolu do swojej rutyny pielęgnacyjnej jest stosunkowo proste. Zawsze jednak polecam konsultację z dermatologiem, aby dopasować produkty do swojego typu skóry. Możesz wybierać spośród różnych produktów, takich jak kremy, serum czy oleje, zawierających bakuchiol. Ważne jest, aby stosować je regularnie, zazwyczaj wieczorem, i monitorować reakcje swojej skóry. Jeśli pojawią się jakiekolwiek negatywne objawy, warto przerwać stosowanie i skonsultować się z ekspertem.

Czy możemy znaleźć produkty z bakuchiolem w Centrum Kosmetologii Estetycznej?

Danuta Chodorowska: Oczywiście! W naszym Centrum Kosmetologii Estetycznej w Olkuszu oferujemy szereg produktów zawierających bakuchiol, które mogą pomóc naszym klientom w osiągnięciu pięknej i zdrowej skóry. Zawsze jesteśmy gotowi doradzić naszym pacjentom i dobrać produkty oraz zabiegi do ich indywidualnych potrzeb.

Dziękujemy, Pani Danuto, za tę cenną rozmowę na temat bakuchiolu. To z pewnością ciekawy składnik, który może pomóc wielu osobom w utrzymaniu pięknej i zdrowej skóry.

Danutą Chodorowska: Dziękuję za rozmowę. Chętnie dzielę się wiedzą na temat pielęgnacji skóry, a bakuchiol to zdecydowanie jeden z tych składników, na które warto zwrócić uwagę. Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub potrzebujecie porady, zapraszam do naszego Centrum Kosmetologii Estetycznej w Olkuszu.

Related products

Bielizna-HARLO BLUE BODY ONE L/XL Bielizna-HARLO BLUE BODY ONE L/XL 2
Ostatnie sztuki w magazynie
Sukienka D190 S Sukienka D190 S 2
Ostatnie sztuki w magazynie

Comments (0)

No comments at this moment
Product added to wishlist