Kosmetolog, Polka 50+ o Fitohormonach

"Menopauza to naturalny etap w życiu każdej kobiety, który oznacza koniec miesiączkowania i nieuchronne przemiany hormonalne. Choć jest to czas, który przynosi wyzwania, to również czas, w którym wiele kobiet znajduje nowy sens życia piękna i kobiecości. Warto zrozumieć, że to nie koniec, ale nowy początek. W tym czasie, Wasza skóra może wymagać szczególnej uwagi. Wybierajcie kosmetyki dostosowane do potrzeb dojrzałej skóry, które pomogą w nawilżeniu, redukcji zmarszczek i poprawie elastyczności. Ważna jest aktywność fizyczna i zdrowa dieta (warto włączyć do swojej diety rośliny bogate w fitohormony, takie jak soja, len i lucerna), ponieważ regularne ćwiczenia i zdrowa żywność wspierają zarówno ciało, jak i umysł. Menopauza może wpływać na psychiczny dobrostan. Warto więc rozmawiać o swoich uczuciach z bliskimi lub specjalistą. Z drugiej strony, menopauza to okazja do odkrycia nowej pewności siebie i akceptacji własnego ciała. Dajcie sobie czas na zaakceptowanie zmian, i wiedzcie, że to czas przemian, ale także czas odkrywania nowych aspektów piękna i kobiecości. To niewątpliwie ewolucja kobiecego piękna, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji i samoakceptacji." 

Fitohormony w Pielęgnacji Skóry w okresie menopauzy - Sekret Naturalnej Regeneracji

Fitohormony, zwane również roślinnymi hormonami, to związki występujące naturalnie w roślinach, które mogą mieć pozytywny wpływ na zdrowie i wygląd skóry dojrzałej oraz mogą działać podobnie do hormonów w organizmach ludzkich. Dwa główne rodzaje fitohormonów to Fitoestrogeny i Fitoprogeny.

Fitoestrogeny, to związki które działają podobnie do estrogenów, żeńskich hormonów płciowych. Pomagają regulować produkcję kolagenu, poprawiając elastyczność skóry.

Fitoprogeny, to związki przypominające progestageny, które pomagają w kontrolowaniu poziomu hormonów i łagodzą objawy związane z procesem starzenia się skóry. Razem oferują wiele korzyści:

Poprawę elastyczności - Fitoestrogeny pomagają w utrzymaniu elastyczności skóry, co przeciwdziała powstawaniu zmarszczek.

Regulację Hormonalną - Fitohormony mogą pomóc w stabilizacji poziomu hormonów, łagodząc objawy menopauzy.

Nawilżenie - niektóre Fitohormony mają właściwości nawilżające, które chronią skórę przed utratą wilgoci.

Regenerację komórek - Fitohormony stymulują procesy regeneracji komórek skóry, pomagając w usuwaniu martwych komórek i wygładzaniu naskórka.

W razie potrzeby możesz rozważyć suplementy diety zawierające fitohormony, ale zawsze konsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji.

Produkty do pielęgnacji skóry zawierające fitohormony, takie jak kremy, serum i olejki znajdziesz na Cosmosens.pl - to naturalne rozwiązanie w pielęgnacji skóry dojrzałej, które może przynieść liczne korzyści. Wykorzystaj więc moc roślinnych hormonów, aby cieszyć się zdrową, elastyczną i piękną skórą przez wiele lat. Jesteś piękna niezależnie od wieku - daj sobie szansę cieszenia się tym okresem w życiu i korzystaj z niego całą sobą.

Pamiętaj, aby zawsze konsultować się z Kosmetologiem , i dobrać odpowiednie produkty i strategie pielęgnacyjne dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Related products

Dress Ruffles M Dress Ruffles M 2
Ostatnie sztuki w magazynie
Dress Snake S Dress Snake S 2
Ostatnie sztuki w magazynie

Comments (0)

No comments at this moment
Product added to wishlist